Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi:  Jarosław Popek

09:05

poniedziałek,

15 czerwca 2020

Pomorscy posłowie komentują bieżące wydarzenia. Dyskusja o rodzinie, wyborach i fuzji spółek Skarbu Państwa

"Karta Rodziny", fuzja Orlenu z Lotosem, ewentualna druga tura wyborów prezydenckich i koronawirus. Te tematy poruszyliśmy w "Śniadaniu Polityków w Radiu Gdańsk". Naszymi gośćmi byli Kacper Płażyński (PiS) i Jerzy Borowczak (KO) oraz Artur Dziambor (Konfederacja) i Andrzej Kobylarz (Solidarna Polska). Rozmawiał Jarosław Popek.

W pierwszej części audycji rozmawialiśmy między innymi o "Karcie Rodziny".

- Wszystkim nam powinno zależeć na silnej, zdrowej polskiej rodzinie, takiej, która ma pewność, że kraj o nią dba i będzie ją wspierać. To też wysłanie sygnału przez prezydenta Andrzeja Dudę, że nie godzi się on na społeczne eksperymenty - powiedział Kacper Płażyński.

- Oczywiście jesteśmy za tym, by wspierać rodziny i uważamy, że jeśli państwo ma pieniądze, to jak najbardziej powinno pomagać ludziom. Ale prezydent Duda nie zamieścił tego projektu na swojej stronie, nie ma go w Sejmie ani w Senacie - podkreślał Jerzy Borowczak.

 


Drugą część rozpoczęliśmy od poruszenia tematu fuzji Lotosu z Orlenem.

- To zła informacja dla Pomorza. Pomorska firma będzie podlegała pod firmę spoza Pomorza. To bardzo niebezpieczne. Lotos powinien zostać niezależny, przynajmniej od Orlenu - podkreślał Artur Dziambor.

- Żeby myśleć o ekspansji na rynki zagraniczne, musi powstać właśnie silna jednostka. Taką pozwoli stworzyć połączenie Lotosu z Orlenem. Moim zdaniem nie ma zagrożenia, jeżeli chodzi o miejsca pracy, podatki. Tu, na Pomorzu, będzie się działo wszystko, co dzieje się w tej chwili - zaprzeczał Andrzej Kobylarz.