Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi:  Piotr Kubiak

09:05

poniedziałek,

16 marca 2020

"Możemy sobie pogratulować narodowej solidarności". Politycy zgodnie o zachowaniu Polaków w czasach epidemii

NNiestety. ze względów bezpieczeństwa nie mogliśmy porozmawiać ze wszystkimi gośćmi jednocześnie, więc łączyliśmy się z nimi po kolei telefonicznie. Politycy zgodnie bardzo pozytywnie ocenili działania Ministerstwa Zdrowia i całego rządu, ale przede wszystkim zwracali uwagę na rozważne zachowanie Polaków, którzy dostosowują się do zaleceń.

Gośćmi Śniadania Polityków w Radiu Gdańsk byli: Karol Rabenda (Porozumienie), Marek Rutka (Lewica), Tadeusz Aziewicz (Platforma Obywatelska) oraz Kacper Płażyński (Prawo i Sprawiedliwość).

W pierwszej kolejności Piotr Kubiak rozmawiał z radnym miasta Gdańska Karolem Rabendą. - Musimy ustrzec naszych seniorów. Pomagajmy im, dzwońmy, bądźmy w kontakcie, ale nie na narażajmy ich przez spotkania. Najważniejsze, żeby ta epidemia się nie rozlała - podkreślał polityk Porozumienia.

Poseł Lewicy ocenił kroki podejmowane w zakresie służby zdrowia. - Z uznaniem podchodzę do działań Ministerstwa Zdrowia, ale docierają do nas informacje o brakach w sprzęcie. Konkretnie o brakach sprzętu jednorazowego - zaznaczył Marek Rutka.

- W tej sytuacji powinniśmy być razem, dlatego akceptuję działania, które podejmuje rząd. Niektóre z nich są radykalne, ale chce wierzyć w to, że także konieczne i przyniosą konkretne efekty - mówił poseł Platformy Obywatelskiej. Myślę, że możemy pogratulować sobie takiej ludzkiej, narodowej solidarności. Widać, że Polacy są zdyscyplinowani i traktują zagrożenie poważnie - dodawał Tadeusz Aziewicz.

Z jako ostatnim połączyliśmy się z Kacprem Płażyńskim. - Z tego, co widzimy, nie wszystkie społeczeństwa w Europie są odpowiedzialne i racjonalne. Jednak widać, że Polacy swoją mądrość mają i wiedzą, jak się zachować - komentował poseł PiS.