Śladami Komiksu

Prowadzi:  Filip Jędruch

21:30

wtorek,

07 lipca 2020

Nim wstanie dzień - ważna antologia

Kolejny wtorek, kolejne wydanie Śladami Komiksu. W naszym 21. spotkaniu rozmawiamy z Ernesto Gonzalesem - rysownikiem "Nim Wstanie Dzień" - antologii, która w surowy i szczery sposób opowiada o wojennych realiach. Oprócz tego standardowa garść informacji.

Komiksy spod znaku Aliens i Predator od teraz w stajni Marvela. Wcześniej wydawcą było Dark Horse i może nie jest to informacja elektryzująca, ale fani pewnie zadają sobie pytanie - co dalej z tymi mocnymi, mrocznymi seriami? Czy zostaną ugrzecznione?

Spotkanie online z autorami Rycerza Janka 12 lipca. >>>Tutaj<<< możecie znaleźć szczegóły, a ja z kolei odsyłam do rozmowy w Śladami Komiksu >>>TUTAJ. A ze Spellem, czyli kolorystą tego superkomiksu rozmawiamy >>>tu.

Na koniec sekcji newsowej informacja o miasteczku Sędziego Dredda, które powstanie w Londynie - czy my moglibyśmy się doczekać podobnej atrakcji? Bohaterami pewnie zostaliby raczej Kajko i Kokosz :) A zupełnie na koniec (a właściwie jako główny punkt programu) prezentujemy rozmowę z Ernesto Gonzalesem - uznanym rysownikiem, który jest odpowiedzialny za warstwę graficzną antologii "Nim Wstanie Dzień", wydaną nakładem wydawnictwa Egmont. Osiem historii, które mają wspólny mianownik - ukazują okrucieństwo i bezsens wojny.

Do usłyszenia, zachęcam do kontaktu - Filip Jędruch.