Śladami Komiksu

Prowadzi: 

21:35

wtorek,

09 czerwca 2020

Komiksowy perfekcjonista. Rozmowa z Tomaszem "Spellem" Grządzielą

To już 19. spotkanie z komiksem na antenie Radia Gdańsk. Tym razem, zgodnie z zapowiedzią w programie poświęconym Rycerzowi Jankowi (do odsłuchania TUTAJ), rozmawiamy z Tomaszem Grządzielą, który tworzy pod pseudonimem Spell.


Tomasz Spell Grządziela to komiksowy samouk, perfekcjonista i pasjonat. Tworzy samodzielne albumy ("Ostatni Przystanek", "Przygody Stasia i Złej Nogi", "Wszechksięga") i współpracuje przy różnych projektach (jest kolorystą Rycerza Janka - tego wątku dotyczy początek naszej rozmowy). Prowadzi także BLOGA, a tutaj możecie podejrzeć niektóre z jego prac.

 

Wśród informacji - nadchodząca ekranizacja "Kajka i Kokosza". Wojowie Janusza Christy trafią na mały ekran, ale sam projekt na mały nie wygląda. Dostał dotację, a liczba planowanych odcinków idzie w dziesiątki. Czekamy na szczegóły.
Papcio Chmiel świętował 7 czerwca swoje 97 urodziny.


Komiksowe odkrycie - czyli "Złoty Menhir" Renee Goscinnego i Alberta Uderzo ujrzy światło dzienne w listopadzie. Póki co mamy zapowiedź i nie lada historię. Album ten nie był bowiem samodzielnym albumem, a książką i płytą - do tego wydaną w 1967 roku. Historia będzie się kręcić wokół Kakofoniksa - barda, któremu trudno by było o trafniejsze imię.

 

(Nz. Okładka "Wszechksięgi" Tomasza Grządzieli)