Śladami Komiksu

Prowadzi: 

21:30

wtorek,

12 maja 2020

Rycerz Janek, czyli komiksowa jazda bez trzymanki

Ta odsłona "Śladami Komiksu" poświęcona jest jednemu wydawnictwu, które w pełni na to zasługuje. "Rycerz Janek i Instrukcja Prawidłowego Składania Ofiar Zapomnianym Bóstwom" to komiksowa jazda bez trzymanki. Pięknie narysowany, napisany "z jajem" i werwą, a do tego pokolorowany z niezwykłą dbałością o szczegóły. 

 Rycerz Janek pojawił się w swojej albumowej formie na tegorocznym Rumia Comic-Conie i już wtedy wiedziałem, że jest to rzecz na którą warto zwrócić uwagę. Sama postać istnieje już ponad dekadę, twórcy mają na koncie już sześć opowieści z tym bohaterem. Historię Janka poznacie dzięki dołączonej do albumu historii dotychczasowych publikacji.

 

Świat, w którym dzieje się opowieść jest pojemny. Obok rycerzy mamy technologię, dużo dzieje się także na dalszych planach, więc warto wytężać wzrok. W tym wydaniu rozmawiałem ze scenarzystami Janem Mazurem i Robertem Sienickim, a także z rysownikiem Igorem Wolskim. O kolorach w tym komiksie będzie w następnych wydaniach, ale już teraz możecie przeczytać o kulisach na blogu Spella, czyli Tomasza Grządzieli >>> TUTAJ

 

Zachęcam do odsłuchu audycji, a dodatkowo dorzucam informację, że darmowy numer Rycerza Janka możecie przeczytać w internecie. Wystarczy kliknąć w ten link.

Filip Jędruch