Schroniskowe historie

Prowadzi:  Joanna Merecka-Łotysz

11:35

wtorek,

11 maja 2021

Łaciaty olbrzym z wiecznie wywieszonym jęzorem. Nestor od 2 lat szuka domu, nikt go nie chce, bo ma drobny kłopot

Nestor jest kilkuletnim, ogromnym, łaciatym psem. Ma bez przerwy radośnie wyciągnięty na bok jęzor i wielkie uśmiechnięte oczy. Wygląda jak pies z kreskówki dla dzieci. W słupskim schronisku mieszka już ponad 2 lata. Nikt go nie chce, bo ma drobny kłopot, a ludzie niestety przychylniejszym okiem patrzą na małe, bezproblemowe zwierzęta. Nestor wciąż ma nadzieję spotkać swojego człowieka.

- Nestor trafił do nas w kiepskim stanie, dość długo go diagnozowaliśmy. Oczywiście robiliśmy badania krwi, USG i kilka dodatkowych koniecznych wyników. Dziś wiemy, że wymaga specjalistycznej karmy, mokrej, bo ma zachyłek odbytu, czyli inaczej mówiąc, problem z wypróżnianiem się - mówi Marta Śmietanka ze słupskiego schroniska dla zwierząt.

- Niestety ludzie nie chcą w dużej części zajmować się zwierzętami z problemami zdrowotnymi czy jakimkolwiek innym problemem. One tak samo czują, potrzebują i chcą być kochane jak każdy - dodaje Marta Śmietanka.

Wierzymy w szczęśliwe zakończenia i mamy nadzieję, że dzięki państwu Nestor znajdzie dom i człowieka, który nie wystraszy się drobnych kłopotów, a pokocha, zadba i nie będzie chciał go oddać.