Schroniskowe historie

Prowadzi:  Joanna Merecka-Łotysz

11:30

wtorek,

23 lutego 2021

Jedna nieudana adopcja to nie koniec świata. Łupka wciąż liczy na nowy dom

Nie wszystkie psie czy kocie historie są tragiczne, wszystkie natomiast sprowadzają się do tego, że każda z nich zasługuje na szczęśliwy finał. Im dłużej zwierzę znajduje się w schronisku i nie dostaje poczucia bezpieczeństwa czy miłości, tym trudniej jest mu później odnaleźć się w normalnym otoczeniu, wśród dobrych i kochających ludzi. W "Schroniskowych Historiach" bohaterem była Łupka.


O Łupce, niesamowitej psiej dziewczynce, jej lękach i przyzwyczajeniach, Joanna Merecka-Łotysz rozmawiała z Martą Śmietanką.

- To blisko 9-letnia znajda. Sięgająca ciut za kolano suczka zdążyła już w swoim psim życiu przejść wiele, w tym jedną nieudaną adopcję. Niestety dotknięta w nieodpowiednim miejscu pokazuję zęby. Nie wiemy, jaka jest jej historia, możemy się tylko domyślać, że spotkało ją sporo przykrych rzeczy. Jest urocza, uwielbia piłeczki i mimo wszystko kocha ludzi - mówi Marta Śmietanka kierownik słupskiego schroniska.

Namawiamy na łaskawsze spojrzenie na te zwierzaki, które mają już swoje lata. Poznajcie ich historię. My, w naszych "Schroniskowych Historiach", mówimy ludzkim głosem właśnie za nie - za tych, którzy nie potrafią mówić i narzekać na los i na człowieka. Bądźmy dla nich dobrzy, adoptujmy i cieszmy się wspólnymi chwilami.