Schroniskowe historie

Prowadzi:  Joanna Merecka-Łotysz

11:50

wtorek,

05 stycznia 2021

Przeżył zabieg usunięcia nowotworu i dostał od życia drugą szansę. Potrzebuje kogoś, kto da mu dużo troski i miłości

Choć wygląda pospolicie i ma 13 lat, jest bardzo waleczny. W swoim życiu zniósł wiele cierpienia. Eko - pies ze słupskiego schroniska, który dostał drugą szansę. Średniej budowy, sięgający za kolano i z lekko przysiwiałym pyskiem czeka na dom i odpowiedzialnego opiekuna.
- Eko jest już z nami około dwóch lat. Psiak, będący ostatnio bardzo w naszych sercach, objęty szczególną troską i opieką. Eko jest po zabiegu usunięcia nowotworu śledziony. Był to bardzo duży nowotwór, operacja dość ryzykowna, ale udało się. Chcieliśmy dać mu szansę na nowe życie. Nasz senior ma się zadziwiająco dobrze i, choć wymaga specjalistycznej karmy, jest w coraz lepszej formie. Widać mu jeszcze żebra, ale robimy wszystko, aby przytył i wyglądał pięknie - mówi Marta Śmietanka, kierownik słupskiego schroniska.

- Szukamy dla niego odpowiedzialnych opiekunów, takich, którzy zadbają o jego potrzeby i na tych kilka ostatnich lat dadzą mu miłość i ciepły kąt - dodaje.

Być może właśnie u państwa znajdzie się miejsce dla Eko. Na nowy psi początek. Zachęcamy do zajrzenia na stronę słupskiego schroniska, na schroniskowy fanpage na Facebooku. Tam znajda państwo zdjęcia Eko, a także niezbędne informacje o słupskim seniorze i dokumenty do wypełnienia, jeśli zdecydują się państwo na jego adopcję.