Schroniskowe historie

Prowadzi:  Joanna Merecka-Łotysz

11:35

wtorek,

03 listopada 2020

Spacerowicz, pupil do przytulania, którego właściciele zostawili na pewną śmierć. Poznajcie Toffiego

Toffi od 2019 roku mieszka w słupskim schronisku. Jest przedstawicielem najbardziej powszechnej i popularnej na świecie rasy: mieszanej. Niewielki karmelowy pies, witający każdego człowieka, kto zechce spojrzeć w jego stronę. Do schroniska w Słupsku został przywieziony przez ludzi, którzy nie mogli już patrzeć na cierpienie zwierzęcia. Toffi został porzucony przez człowieka w najbardziej okrutny sposób. Jego właściciele wyjechali z kraju, zostawiając psy na łańcuchu, w tym właśnie Toffiego.

- Ludzie potrafią być bardzo okrutni wobec zwierząt. Jak można wyjechać, zabrać cały dobytek, a psy zostawić przywiązane? Skazać je na pewną, bardzo ciężką śmierć? Przeżyły wyłącznie dzięki sąsiadom, którzy je dokarmiali, a później zostały przywiezione do nas - mówi Marta Śmietanka kierownik słupskiego schroniska.

SPACEROWICZ, PIES DO PRZYTULANIA

Toffi to kanapowiec, może zamieszkać w bloku, ale i w domu jednorodzinnym. Jest bardzo ufny i cierpliwy, mimo losu, jaki zgotował mu człowiek. Uwielbia być przytulany i z ogromną przyjemnością chodzi na długie spacery.