Samorządowy Piątek

Prowadzi: 

09:05

piątek,

30 listopada 2018

Rekordowy budżet Gdyni. "Władza wreszcie zauważyła olbrzymie problemy, wynikające z lat zaniedbań"

Budżet Gdyni zdaniem władz miasta jest w tym roku rekordowy. Wydatki mają być najwyższe w historii - miliard 850 milionów złotych. Nakłady na inwestycje przekroczą 500 milionów. Większość przeznaczona jest na inwestycje drogowe oraz zakup nowych autobusów i trolejbusów.
Gośćmi Joanny Stankiewicz w audycji Samorządowy Piątek Radia Gdańsk byli Andrzej Bień z klubu Samorządności Wojciecha Szczurka, wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz Marek Dudziński z klubu Prawa i Sprawiedliwości.
 
- Liczymy na to, że uda się te inwestycje, które planujemy rozpocząć, terminowo realizować. One będą trwały również w kolejnych latach, nie skończą się tylko w tym roku. Teraz będziemy zaczynali sporo z nich, a w kolejnych latach będziemy je realizowali, ale jesteśmy na to przygotowani - mówił Andrzej Bień.

- Cieszymy się, że w końcu gdyńska władza posłuchała opozycji i mieszkańców, zauważyła te olbrzymie problemy, które, w naszym przekonaniu, wynikają z lat zaniedbań. Dobrze, że chociaż część problemów inwestycyjnych z tego powiększonego budżetu uda się rozwiązać - dodał Marek Dudziński.