Samorządowy Piątek

Prowadzi:  Joanna Stankiewicz

09:05

piątek,

11 września 2020

Darmowa komunikacja dla kombatantów. Radny: tu jest kolebka "Solidarności", bohaterów powinniśmy, choć symbolicznie, uhonorować

W "Samorządowym Piątku" spotkali się Kamila Błaszczyk, wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej oraz Andrzej Skiba, klub Prawa i Sprawiedliwości. Joanna Stankiewicz próbowała się dowiedzieć, czy Gdańsk właściwie opiekuje się kombatantami i osobami represjonowanymi. Poruszono także sprawę biletu metropolitalnego oraz Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, który wciąż daje się we znaki mieszkańcom.

O darmowej komunikacji dla kombatantów i osób represjonowanych mówił Andrzej Skiba. - Jeżeli Gdańsk jest kolebką "Solidarności", to powinniśmy dbać o tych często bezimiennych bohaterów i w taki symboliczny sposób, którego koszt jest iluzoryczny, tych ludzi uhonorować - podkreślał.

 

Kamila Błaszczyk opowiadała natomiast o wspólnym bilecie metropolitalnym. - To rząd PiS uchylił ustawę metropolitalną, która pozwalała ukonstytuować metropolię trójmiejską. To pozwoliłoby w szybki sposób doprowadzić do wspólnego biletu - mówiła.