Samorządowy Piątek

Prowadzi:  Joanna Stankiewicz

09:05

piątek,

31 lipca 2020

Jakie działania podejmują trójmiejskie samorządy wobec rosnącej liczby zachorowań na COVID-19? Odpowiadają radni

Coraz szybciej rośnie liczba zachorowań na koronawirusa. Co możemy zrobić w samorządach, gdy mamy wielu turystów - prowadzić więcej kontroli w komunikacji, sklepach, na imprezach plenerowych, czy może zwiększyć liczbę akcji edukacyjnych?

Gośćmi Joanny Stankiewicz byli: Beata Dunajewska, przewodnicząca klubu Wszystko dla Gdańska, Paweł Petkowski, radny Prawa i Sprawiedliwości z Sopotu oraz Jakub Ubych, przewodniczący klubu Samorządności Wojciecha Szczurka z Gdyni.

 

Na temat bezpieczeństwa podczas Jarmarku św. Dominika mówiła radna Beata Dunajewska. - Maseczki noszą pojedyncze osoby. Mam negatywną opinię, jeżeli chodzi o dyscyplinę naszych gości i mieszkańców - uznała.

Paweł Petkowski skomentował natomiast działania Sopotu. - Władze miasta bardzo zachęcają do korzystania z atrakcji, jakie oferuje miasto, a bardzo mało zwracają uwagę na uświadamianie, że pandemia trwa. Sopot ma przecież po swojej stronie cały aparat medialny, w tym słupy reklamowe - powiedział.

Gdynia z kolei, zdaniem Jakuba Ubycha, dobrze sobie radzi z obecną sytuacją. - Duże wydarzenia zamieniliśmy na wiele mniejszych. Dzięki temu rozkłada nam się zagęszczenie ludzi. Cały czas też powtarzamy, że pandemia z nami jest. Każde wydarzenie jest okraszone serią grafik i informacji - zaznaczył.