Samorządowy Piątek

Prowadzi:  Joanna Stankiewicz

09:05

piątek,

08 maja 2020

Pikniki na sopockim hipodromie czy kino samochodowe przy Ergo Arenie. Jak władze Sopotu chcą wspomóc różne branże?

Władze Sopotu chcą wspomóc gastronomię, turystykę i kulturę, m.in. udostępniając bezpłatnie tereny zielone. Na sopockim hipodromie mają odbywać się pikniki czy kameralne koncerty, na parkingu przy Ergo Arenie - ma powstać kino samochodowe. Czy te propozycje są wystarczające?

Joanna Stankiewicz w audycji Samorządowy Piątek rozmawiała o tym z Aleksandrą Gosk, radną Platformy Sopocian oraz z Bartoszem Łapińskim, sopockim radnym Prawa i Sprawiedliwości.

- Postanowiliśmy zrobić cokolwiek, aby umożliwić przedsiębiorcom wdrożenie nowych przepisów. Dlatego umożliwiliśmy powiększenie ogródków gastronomicznych lub dostęp do terenów zielonych. Zainteresowanie jest bardzo duże. Sopoccy przedsiębiorcy są zagubieni, nie wiedzą, jakie przepisy będą ich obowiązywać. Wprowadzone przez miasto regulacje zmniejszają niepewność wśród przedsiębiorców. Działań, uszytych na lokalną miarę, jest bardzo dużo - mówiła Aleksandra Gosk.

- W Sopocie powinniśmy stosować rozwiązania, które wykraczają ponad minimum, które możemy obecnie zaoferować przedsiębiorcom. Po rozmowach z sopockimi przedsiębiorcami trzeba wskazać, że pomoc ze strony miasta nie jest wystarczająca. Brakuje programów dedykowanych realizacji działań w tym momencie, żeby przedsiębiorcy mogli oferować swoje usługi. Pakiet pomocowy jest dedykowany tym, którzy korzystają z lokali komunalnych. Pozostali przedsiębiorcy pozostają bez wsparcia ze strony miasta - dodał Bartosz Łapiński.