Salon Artystyczny

Prowadzi: 

14:05

niedziela,

06 stycznia 2019

"Hejt School Musical" i "Kobiety kobietom" w akcie akwarelą

"Hejt School Musical", to kolejny po "Wikingach" autorski musical Teatru Komedii Valldal. Z kolei "Kobiety kobietom" to kolejna odsłona "dialogów malarskich" Małgorzaty Karczmarzyk. W audycji przyjrzymy się satyrycznym okiem polskiej szkole, a także porozmawiamy o symultanicznych aktach kobiecych w technice akwareli.

 "Hejt School Musical" to historia o wymagających i zastraszanych nauczycielach, roszczeniowych rodzicach, zdolnych, ale bezwzględni wobec siebie uczniach. Szkoła im. Lepszych od Reszty to miejsce, w którym rządzą rankingi, dyscyplina i podstawa programowa. Tu dzieci same dokładają sobie cegieł do plecaków i proszą o więcej prac domowych. Gdy więc do grona uczniów dołącza Lea - miłośniczka teatru i wygłupów, a dla pani Dyrektor to jedno i to samo, szkolny porządek zostaje zachwiany.

Reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki, Scenariusz: Szymon Jachimek, Tomasz Valldal-Czarnecki. Premiera 11 stycznia w sali teatralnej NOT w Gdańsku.

"Kobiety kobietom" to kolejna odsłona "dialogów malarskich" Małgorzaty Karczmarzyk. Spotkamy się po piątkowym wspólnym malowaniu z Anitą Cempą, czyli symultanicznym tworzeniu aktu kobiecego w technice akwareli na rzecz kobiet zmagających się z rakiem piersi i wernisażu wystawy prac artystek malowanych wspólnie od 2016 roku. (wystawa będzie czynna w Zatoce Sztuki do 2 lutego).

Na audycje zapraszają Iwona Borawska i Andrzej Żak.