Salon Artystyczny

Prowadzi: 

14:10

niedziela,

21 maja 2017

W Salonie artystycznym dużo się dzieje. Są gratulacje dla "Krzyżaków i "meandry postrzegania"

W Salonie artystycznym tym razem gratulacje dla "Krzyżaków" Teatru Miniatura, projekt Corners w Gdańsku, "meandry postrzegania" w najnowszym numerze pisma "Filozofuj" i zapowiedź premiery "Sonaty Belzebuba" Witkacego w wykonaniu Sceny 138.
Zaczęliśmy od gratulacji dla "Krzyżaków" w Teatrze Miniatura (spektakl zwyciężył XXVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek w Opolu, nagrodzono też za role (Danusi i Jagienki) Edytę Janusz - Ehrlich i za muzykę Sandrę Szwarc). Andrzej Żak (grający w tym spektaklu) i Edyta Janusz - Ehrlich podzielą się krótko wrażeniami z festiwalu.

Potem rozmawialiśmy o projekcie Corners w Gdańsku. Opowie o nim artystka biorąca w nim udział - Lucyna Kolendo (efekty projektu prezentowane były 20 i 21 maja na Dolnym Mieście: akcje, performansy, pokazy dokumentów). Lucyna Kolendo współtworzy projekt "Voiceover", czyli mobilne archiwum opowieści, rozmawiając z mieszkańcami odwiedzanych dzielnic.

Redaktorzy pisma "Filozofuj" zaprezentowali najnowszy numer "Meandry percepcji" - porozmawiamy o tym, jak możliwe jest postrzeganie czegokolwiek, czym jest "ślepota moralna", które zmysły są najważniejsze, ale także o czekającej nas debacie filozoficznej i letniej akademii filozofii.

Tomasz Podsiadły zaprosił nas na premierę reżyserowanej przez siebie sztuki Witkacego "Sonata Belzebuba" - Scena 138, 26 i 27 maja, Centrum Kultury w Gdyni.

Zapraszają Andrzej Żak i Iwona Borawska