Salon Artystyczny

Prowadzi: 

14:10

niedziela,

19 lutego 2017

III edycja Body Space Festival i spektakl "Dwoje" w Salonie Artystycznym Radia Gdańsk

Body Space Festival - odsłona trzecia i historia samotności pewnej pary w premierowym spektaklu Marka Sadowskiego "Dwoje" - to tematy najnowszego Salonu Artystycznego Radia Gdańsk.

Body Space Festival III odbędzie się w dniach 24-26 lutego w sopockiej Zatoce Sztuki - to interdyscyplinarne wydarzenie dla tych, którzy chcą doświadczyć spotkania sztuki tanecznej i sztuki muzycznej w jednym czasie i w jednej przestrzeni. Trzy dni, dwa warsztaty, wspólne jamy i performance stworzą możliwość interakcji, współpracy i wymiany pomiędzy tancerzami i muzykami. Pod okiem doświadczonych tancerek i muzyków będzie można eksplorować wspólne dla tańca i muzyki pola, takie jak muzykalność, struktura, rytm, tempo, przepływ.

"NATURA RUCHU"

Wydarzeniem festiwalu będzie performance "Natura ruchu" Iwony Olszowskiej i Anny Haracz do muzyki granej na żywo przez Agnieszkę Kamińską, Olka Dziewanowskiego oraz Staszka Czyżewskiego, który na co dzień gra w zespole "Domowe Melodie". W Salonie Artystycznym opowiadają o festiwalu: Maria Muskat - menadżerka projektu i Anna Haracz - tancerka, choreograf, organizatorka wydarzenia.

"DWOJE"

"Dwoje" - to autorski spektakl Marka Sadowskiego (aktora Teatru Muzycznego w Gdyni) - jego jest tekst i reżyseria, a na scenie zobaczymy Martynę Gogołkiewicz i Dariusza Czarnieckiego. Premiera odbędzie się 25 lutego w Teatrze Gdynia Główna. W Salonie Artystycznym gościć będziemy Marka Sadowskiego i Dariusza Czarnieckiego.
 
ONA I ON

Dwoje ludzi utkwionych ze sobą gdzieś i kiedyś. Związanych przeszłością, której zdają się nie pamiętać, a która nie pozwala o sobie zapomnieć. Usiłujących odnaleźć dawną bliskość, jednak nie będących już w stanie zwyczajnie ze sobą rozmawiać. Na drodze do szczerości stają im: prawda - z którą nie umieją się zmierzyć - i przekonanie o tym, że wszystko zostało już powiedziane. Szukają więc siebie pomiędzy słowami, w niedopowiedzeniach oraz w kolejnych odgrywanych przed sobą rolach. W ten sposób prowadzą dialog o tym, co dla nich ważne - wzajemnej potrzebie siebie - obnażając stopniowo to, co niewypowiedziane.
 
Do wysłuchania audycji zapraszają - Iwona Borawska i Andrzej Żak