Salon Artystyczny

Prowadzi:  Iwona Borawska

22:00

niedziela,

29 stycznia 2017

"Prawda" i "Burmistrz" premierowo na scenie

Będziemy gościć obsadę komedii małżeńskiej  Floriana Zellera "Prawda", której premiera odbędzie się 4 lutego na dużej scenie Teatru Miejskiego w Gdyni.

Dwa małżeństwa to czworo przyjaciół i kilka prawd, bo w miłości zdarzają się zdrady i kłamstwa. Zagrają je: Agnieszka Bała, Monika Babicka, Szymon Sędrowski i Maciej Wizner, a w Salonie pojawią się w towarzystwie derektora artystycznego teatru Krzysztofa Babickiego (spektakl reżyseruje Zbigniew Rybka)

Premierę "Burmistrza" Małgorzaty Sikorskiej - Miszczuk reżyseruje Ewa Ignaczak, świętująca przy tej okazji 35-lecie pracy artystycznej. Spektakl o szarym, polskim miasteczku, w którym rządzi tytułowy Burmistrz i na które spada niechciana "Prawda" o przeszłości zostanie zaprezentowany w Teatrze Gdynia Główna 3 i 4 lutego. Ewa Ignaczak pojawi się w studiu wraz z Błażejem Tachasiukiem, jednym z aktorów biorących udział w spektaklu.

Będziemy też gościć Roberta Sochackiego, "malarza video", którego wielkoformatowe projekcje będzie można oglądać na Sołdku i Żurawiu od 3 do 5 lutego. Mają one ożywić tę przestrzeń, ale też przypomnieć najlepsze lata Gdańska, a będzie im towarzyszył wykład połączony z dyskusją na temat znaczenia sztuki w przestrzeni publicznej.