Salon Artystyczny

Prowadzi:  quellio_cron

14:05

niedziela,

15 stycznia 2017

BOTO BETWEEN w Sopocie oraz "Madama Butterfly" na scenie Opery Bałtyckiej

Literackie spotkania BOTO BETWEEN w Sopocie oraz "Madama Butterfly" na scenie Opery Bałtyckiej w reżyserii świętującego 25-lecie pracy artystycznej Tomasza Podsiadłego - o tym w Salonie Artystycznym RG 15 stycznia.
Teatr BOTO wspólnie z festiwalem Between. Pomiędzy organizują spotkania przybliżające publikacje autorów z festiwalem związanych. Omawiana jest na nich twórczość oryginalna, tłumaczenia i prace naukowe. W najbliższym czasie odbędą się dyskusje poświęcone poezji metafizycznej (17 stycznia) oraz najnowszej książce Tomasza Wiśniewskiego poświęconej londyńskiemu teatrowi Complicite i przekładanym  na język polski opowiadaniom Davida Malcolma (24 stycznia). O inicjatywie opowiedzą: prof. David Malcolm i dr Tomasz Wiśniewski z festiwalu Between.Pomiędzy oraz Sylwia Góra-Weber z Fundacji Teatru BOTO.

Naszym gościem będzie też Tomasz Podsiadły - niespełna czterdziestoletni aktor i reżyser świętujący 25-lecie pracy artystycznej. Zadebiutował w wieku lat 14- na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni - obecnie prowadzi Grupę Teatralną Scena 138, a 20 stycznia na scenie Opery Bałtyckiej odbędzie się premiera opery "Madama Butterfly" Giacomo Pucciniego w wersji semi-stage w jego reżyserii.