Salon Artystyczny

Prowadzi:  quellio_cron

14:00

niedziela,

11 grudnia 2016

"Prawdziwa historia śmiechu" i trochę inna historia Czerwonego Kapturka

W Salonie Artystycznym "Prawdziwa historia śmiechu" i trochę inna historia Czerwonego Kapturka.
Premiera spektaklu dla dzieci "Czerwony Kapturek (trochę inna historia)" odbędzie się 18 grudnia na scenie Teatru Gdynia Główna. Naszym gościem będzie reżyser przedstawienia Piotr Srebrowski.

Historia zapowiada się ciekawie:
Dawno… a w zasadzie nie tak dawno temu, w pewnym lesie, który nie jest za daleko, razem z mamą żył sobie Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką. Żył tam też Wilk, który musiał emigrować z innego lasu, Gajowy – prawdziwy macho, oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła pouczająca, zabawna, ale jakże ważna przygoda. 

Czy cukierki są rozwiązaniem na wszystkie problemy? Czy Wilka da się oswoić? Czy władza oznacza bezkarność? W trochę innej historii Czerwonego Kapturka bohaterowie będą musieli znaleźć odpowiedzi na te pytania.

20 grudnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się premiera spektaklu "Prawdziwa historia śmiechu", przygotowywana przez Fundację Pomysłodalnia.

W Salonie odwiedzą nas - solista Teatru Muzycznego Tomasz Więcek, który w spektaklu wystąpi oraz reżyser i autor scenariusza Piotr Wyszomirski.

"Prawdziwa historia śmiechu" to pełnoformatowy, choć kameralny, spektakl teatralny z udziałem artystów Teatru Muzycznego w Gdyni. To próba ukazania istoty śmiechu w możliwie szerokim wymiarze. Od prezentacji odświeżonych wersji wybranych fragmentów filmów, musicali, spektakli teatralnych, widowisk kabaretowych i estradowych do „numerów” stworzonych specjalnie na użytek prezentacji. To crème de la crème humoru i dowcipu podlany muzyką i tańcem. To także okazja do ukazania wszechstronności artystów Teatru Muzycznego w Gdyni i stworzenie dla nich nowej przestrzeni do zaprezentowania talentów znanych i nieznanych szerszej publiczności.

Przez historię śmiechu poprowadzi nas Tomasz Więcek, solista Teatru Muzycznego w Gdyni, znany z wielu ról w polskim teatrze muzycznym. Muzycznie i aktorsko towarzyszy mu Przemysław Pawłowski z Teatru Muzycznego w Gdyni, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę oryginalną oraz wykonanie muzyki na żywo. Autorem konceptu i scenariusza jest Piotr Wyszomirski, który także całość wyreżyserował. Łukasz „Rat” Czerwiński przygotował wizualizacje a projekt plakatu jest dziełem Karola Formeli.

Zapraszają Iwona Borawska i Andrzej Żak.