Salon Artystyczny

Prowadzi:  quellio_cron

14:05

niedziela,

04 grudnia 2016

Teatralnie i świątecznie w Salonie Artystycznym. Czyli o premierach w Teatrze Miniatura i Teatru BOTO

W Salonie Artystycznym RG o familijnym przedstawieniu z kolędami w Teatrze Miniatura i dwóch premierach Teatru BOTO czyli zapowiedź spektakli: “Magiczne święta Malwiny”, “Alicja pod ziemią” i “Ćwiczenia stylistyczne”.

Na kilka godzin przed premierą (która odbędzie się o 17.00 4-go grudnia w Teatrze Miniatura) odwiedził nas Romuald Wicza-Pokojski, dyrektor teatru Miniatura i reżyser przedstawienia, którego scenariusz napisała Agnieszka Kochanowska: "Magiczne święta Malwiny" będą okazją do wspólnego pośpiewania kolęd i poczucia świątecznej atmosfery. Malwina zasypia pod choinką w galerii handlowej, a w jej śnie ożywają ozdoby choinkowe. Jedną z nich gra prowadzący Salon Artystyczny (wspólnie z Iwoną Borawską) Andrzej Żak.

Gośćmi salonu byli też twórcy dwóch nowych spektakli Teatru BOTO – w "Ćwiczeniach stylistycznych" zainspirowanych książką Raymonda Queneau uruchamiają swoją aktorską i muzyczną fantazję w wielu wariantach/mutacjach tego samego motywu Małgorzata Brajner, Piotr Jankowski oraz Marcin Nenko (premiera 9 grudnia). Z kolei "Alicja pod ziemią" według konceptu Michała Derlatki będzie "mutacją" wątków powieści Lewisa Carolla adresowaną do dorosłych. Naiwna Alicja zostanie w niej skonfrontowana ze wszystkim, co stanowi dla niej tabu.

Goście z BOTO to: Małgorzata Brajner, Piotr Jankowski, Michał Derlatka i Sylwia Góra-Weber (grająca w Alicji, wiceprezes Fundacji Teatru BOTO).

 

Iwona Borawska/hb