Salon Artystyczny

Prowadzi:  quellio_cron

14:00

niedziela,

07 sierpnia 2016

O Gdyńskiej Szkole Filmowej i spektaklu o gdyńskich rybkach

W lipcu zakończyła się rekrutacja kolejnego rocznika Gdyńskiej Szkoły Filmowej, której absolwenci odnieśli już wiele międzynarodowych sukcesów - filmy dyplomowe poprzednich dwóch roczników dostrzeżono na ważnych festiwalach.
Wystarczy przypomnieć "Olenę" Elżbiety Benkowskiej, czyli pierwszy polski krótkometrażowy film fabularny zaprezentowany na festiwalu w Cannes czy ciągle odnoszący sukcesy "Dzień babci" Miłosza Sakowskiego.

Jak zapowiada się następny rocznik? O tym między innymi porozmawiamy z dyrektorem szkoły Leszkiem Kopciem oraz z-cą dyrektora, reżyserem Jerzym Radosem.

"Rybki. Historia gdyńskiej miłości" to nowy spektakl Grupy Teatralnej SCENA 138, którego premiera odbędzie się 18 sierpnia na Scenie Letniej w Gdyni. W studiu odwiedzą nas: reżyser Tomasz Podsiadły i autor scenariusza Szymon Jachimek.

To oparta na książce Patrycji Wojtkowiak-Skóry "Legenda o gdyńskich rybkach" opowieść o mitycznej, a może zmyślonej historii trzech rybek - rzeźby witającej wszystkich na początku gdyńskiego bulwaru.

Z
aprasza Iwona Borawska.