Rozmowa kontrolowana

Prowadzi: 

08:30

czwartek,

14 września 2017

Senator PO: "Konsultacje Andrzeja Dudy mogą być po prostu spektaklem politycznym"

- Konsultacje muszą odbywać się na zasadzie debaty. Czy teraz tak jest? Mam co do tego wątpliwości - stwierdził na antenie Radia Gdańsk Sławomir Rybicki.

Gdyński Senator Platformy Obywatelskiej, a wcześniej sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Sławomir Rybicki był gościem Rozmowy kontrolowanej. Wywiad przeprowadził Jacek Naliwajek.

Sławomir Rybicki podczas pracy w Kancelarii Prezydenta za czasów Bronisława Komorowskiego odpowiadał za kontakty z rządem, parlamentem i partiami politycznymi. Teraz prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych, z którymi rozmawiał o projektach ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. - Konsultacje są pożądanym zjawiskiem, lepiej wiedzieć o opiniach innych. Oczywiście pod warunkiem, że te konsultacje odbywają się na zasadzie debaty. Co do tego niestety mam wątpliwości, bo do 25 września zostało bardzo mało czasu. Możliwe, że te konsultacje są spektaklem politycznym i prowadzone są na użytek wewnętrzny Prawa i Sprawiedliwości.

Według senatora propozycje prezydenta nie rozwiązują problemów. - W istocie jedyną poważną zmianą, jaka będzie zaproponowana Parlamentowi, będzie zajęcie obowiązków ministra sprawiedliwości przez prezydenta. Wszystko, co według zawetowanych ustaw miałby wykonywać Zbigniew Ziobro, będzie po prostu wykonywał Andrzej Duda. I to są te zmiany - podkreślał.

 

mili