Rozmowa kontrolowana

Prowadzi: 

08:30

poniedziałek,

24 lipca 2017

"Daliśmy z siebie wszystko". Łukasz Trzciński z załogą obronili tytuł Mistrza Polski Jachtów Morskich

- Bez sponsorów byłoby mi dużo trudniej - mówił w Radiu Gdańsk Łukasz Trzciński, organizator i uczestnik Mistrzostw Europy Jachtów Morskich, uhonorowany tytułem Żeglarza Roku 2016. Trzciński wraz z załogą w miniony weekend obronił tytuł Mistrza Polski Jachtów Morskich.

- Jestem z nich dumny. Daliśmy z siebie wszystko, ale musimy dać jeszcze więcej, bo przed nami mistrzostwa Europy - komentował w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim.

Do załogi niedawno dołączyli aktorzy Monika Kwiatkowska i Antoni Pawlicki. - Aktor brał udział zarówno w treningach, jak i regatach, ale sprawy zawodowe uniemożliwiły mu ostateczny start. Za to bardzo nam dopingował. Dla mnie nadal jest członkiem załogi i mam nadzieję, że w kolejnym roku będziemy płynąć razem z nim.

PRZELICZNIK WYRÓWNUJE SZANSE

Jak wyjaśnił na antenie Trzciński, rywalizacja jachtów, w której bierze udział, jest sprawiedliwa ze względu na specjalny przelicznik ORC. - Jachty nie są takie same. Jeden ma 9, a drugi 10 metrów długości. Jeden ma dużą powierzchnię żagla, inny mniejszą. ORC pozwala, mimo tych różnic, wyrównać czas. Pokazuje więc, czy uczestnicy mają opanowaną  łódkę - tłumaczył.

dr