Rozmowa kontrolowana

Prowadzi:  Magda Szpiner

08:30

poniedziałek,

17 lipca 2017

Będzie kolejny rekord turystów na Pomorzu? "Mimo pogody notujemy lepsze liczby"

- To klasyk, że ludzie przyjeżdżają nad morze, by odpocząć na plażę. Ale są alternatywy, gdy pogoda nie jest tak dobra - zapewniała ekspertka zajmująca się turystyką na antenie Radia Gdańsk.

Gościem Rozmowy kontrolowanej była dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i prezes zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marta Chełkowska. Wywiad przeprowadziła Magda Szpiner.

Jest szansa na kolejny rekord turystów na Pomorzu? - Wydaje się, że pomimo zmiennej pogody, odnotowujemy wzrost turystów i będzie to swego rodzaju rekord. W zeszłym roku o tej porze odwiedziło nas 50 tys. turystów, teraz jest to już 70 tysięcy. Mają różnorodność oferty, dzięki czemu pogoda niekoniecznie jest kluczowa - podkreślała Marta Chełkowska.

- Wypoczynek kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem na plaży. To klasyka, którą wybieramy. Niestety takie wyjazdy bukujemy nagle i np. tylko na weekend. Rzeczywiście jednak w momencie kiedy przyjeżdżamy na miejsce, możemy wybrać wiele rzeczy. I teraz odnotowujemy tego typu zainteresowanie - podkreślała.