Rozmowa kontrolowana

Prowadzi: 

08:30

czwartek,

06 kwietnia 2017

Sławomir Rybicki: "Chciałbym, żeby wszycy politycy w Polsce szanowali wyroki sądów tak jak Paweł Adamowicz"

- To dobrze, że nie ma ludzi, którzy stoją poza prawem, ale wierzę że prezydent Gdańska zostanie oczyszczony z zarzutów - mówił w Radiu Gdańsk senator PO Sławomir Rybicki.
W środę Sąd Najwyższy zdecydował, że Paweł Adamowicz odpowie za nieprawidłowo wypełnione oświadczenia majątkowe, w których miał nie wpisać w nich dwóch mieszkań i zaniżyć oszczędności.

NALEŻY USZANOWAĆ WYROKI SĄDÓW

- Wymiar sprawiedliwości decyzją SN uznał, że postępowanie powinno się toczyć dalej przed Sądem Okręgowym. Należy uszanować wyroki sądów i chciałbym, żeby wszyscy politycy w Polsce to robili, tak jak postanowił to prezydent Adamowicz. Mam nadzieję, że w postępowaniu prezydent wyjaśni wszystkie wątpliwości, które pojawiły się w tej sprawie i będzie z całą pewnością oczyszczony - mówił senator PO.

- To oczywiście niedobrze, jeżeli osoby sprawujące mandat z wyborów powszechnych stają przed sądem, ale to jest też dobry znak jakości polskiej demokracji, że nie ma osób, które są poza kontrolą sądową - dodał gość Agnieszki Michajłow.

"MAM NADZIEJĘ, ŻE WYSTAWA W MIIWŚ ZOSTANIE"

Sławomir Rybicki odniósł się także do decyzji Naczelnego Sadu Administracyjnego, który uznał, że Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte mogą zostać połączone. - Decyzja NSA pozwala ministrowi na łączenie dwóch muzeów, przy czym warto zwrócić uwagę, jakie muzea łączymy. Łączymy muzeum, które powstało wielkim wysiłkiem podatników polskich, zbudowało imponujący obiekt i bardzo ciekawą wystawę z muzeum, które jest na papierze, zostało powołane ad hoc. Ja mam nadzieję, że to nie oznacza końca Muzeum II Wojny Światowej, a przede wszystkim nie oznacza końca tej wystawy, którą miałem okazję obejrzeć. Wystawa jest oceniona niezwykle wysoko przez osoby o bardzo różnych orientacjach politycznych i o bardzo różnej znajomości historii - podkreślał.

{youtube}XxTvQ5W50O4{/youtube}

mar