Rozmowa kontrolowana

Prowadzi: 

08:30

piątek,

10 marca 2017

Pomorska kurator oświaty: "To była naprawdę ciężka praca. Sieć szkół odpowiada potrzebom uczniów i rodziców"

- Samorządy poradziły sobie naprawdę bardzo dobrze. Dzięki ciężkiej pracy dzieci nie odczują negatywnie zmian - zaznaczała na antenie Radia Gdańsk Monika Kończyk.

Pomorska kurator oświaty była gościem Rozmowy Kontrolowanej. Wywiad przeprowadziła Agnieszka Michajłow.

Do tej pory można było usłyszeć wiele obaw o samorządy. Agnieszka Michajłow pytała, czy poradziły sobie z nową siecią szkół. - Jak najbardziej samorządy województwa pomorskiego sobie poradziły, dziękuję im za bardzo ciężką pracę. Jeśli chodzi o powiaty mamy 100 proc. podjętych uchwał ws. projektu dostosowania sieci szkół - odpowiadała Monika Kończyk.

- Bardzo dobrze nam się z nimi współpracowało. Ministerstwo edukacji narodowej przygotowało pakiet materiałów w związku ze zmianami. My też przygotowaliśmy merytoryczne materiały, organizowaliśmy spotkania i indywidualne konsultacje. Poszło naprawdę bardzo dobrze. Sieć szkół odpowiada na potrzeby mieszkańców: uczniów i rodziców. Dostosowanie jej wymagało wielu konsultacji z różnymi środowiskami - zapewniała.

Agnieszka Michajłow przytoczyła przykład szkoły w Buszkowach. Placówka zostaje przekształcona w ten sposób, że nie będzie tam 6 klas, tylko 3. - Jest ona prowadzona przez przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej, więc to nie kwestia działań gminy. O tej szkole usłyszałam już w kwietniu, bo było wiele wniosków rodziców dot. bezpieczeństwa dzieci. Spotkaliśmy się z przedstawicielami rodziców oraz z wójtem gminy Kolbudy. Jeśli on przejmie funkcjonowanie tej szkoły, to będzie mógł zdecydować, co dalej zrobić - mówiła pomorska kurator oświaty.

mili