Rozmowa kontrolowana

Prowadzi:  quellio_cron

09:37

czwartek,

29 grudnia 2016

Coraz więcej kolizji na Obwodnicy Trójmiasta. Policjantka: "Mamy swoją nazwę na wydarzenia w tym miejscu "

Mniej wypadków, ale dużo więcej kolizji. Tak w ostatnich kilka latach wygląda sytuacja drogowa w Gdańsku. - Wiedza kierowców jest byle jaka. To załamuje - komentuje ostro w Radiu Gdańsk komisarz Magdalena Michalewska z gdańskiej drogówki.

W 2011 roku w Gdańsku doszło do 626 wypadków, w których zginęło 25 osób. Z kolei w 2016 roku (do 22 grudnia) ich liczba zmalała do 487. Na drogach zginęło też mniej osób - 12. Znacząco zwiększyła się za to liczba kolizji.

WINNY INTERNET I BRAK WIEDZY

- Wiedza kierowców jest byle jaka. To trochę załamuje - tak większą liczbę stłuczek tłumaczy w Rozmowie Kontrolowanej komisarz Magdalena Michalewska z gdańskiej drogówki. - Przykład z tego tygodnia. Pani była przekonana o swojej racji. Korzystała z telefonu w samochodzie, ale mandatu nie przyjęła. Tłumaczyła to tym, że się nie dodzwoniła do osoby, z którą chciała rozmawiać - dodaje policjantka.

Zdaniem komisarz Michalewskiej, dużo złego w tym zakresie robi internet. - W ostatnim czasie było sporo zmian w przepisach i ludzie mają mętlik w głowie. Wchodzą na różne fora internetowe i czytają, wierząc, że to wszystko prawda. Zamiast sięgnąć do przepisów korzystają z sieci. Później z taką wiedzą wyjeżdżają na ulicę. Stąd wzrost kolizji - mówi rozmówczyni Jacka Naliwajka.

WYJĄTKOWO UCIĄŻLIWA OBWODNICA

Kierowcom z Trójmiasta w szczególności we znaki dają się stłuczki na obwodnicy. Kilometrowe korki i zatory, które trwają godzinami. - Mamy taką, swoją nazwę na wydarzenia w ty miejscu. Mówimy o tzw. zdarzeniach równoległych - mówi Magdalena Michalewska. - Jest kolizja. Przyjeżdżają policjanci i obsługują to zdarzenie. Nagle, na przeciwległym pasie ruchu, pojawia się bardzo dużo obserwatorów, wyciągają komórki i kręcą filmy, powodując przy tym kolejne kolizje. Kłopoty wynikają z takiego zachowania kierowców - dodaje policjantka.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z KOMISARZ MAGDALENĄ MICHALEWSKĄ:

mmt