Rap na fali

Prowadzi: 

23:05

piątek,

05 kwietnia 2019

Jak zrobić utwór muzyczny z kapsli po Tymbarku? Na to i masę innych pytań odpowiada legendarny Tomasin

Tomasin to nie tylko raper. To człowiek muzycznego renesansu, muzyk, który uczestniczył w niezliczonej ilości projektów, różnych gatunków. - Zaczęła mnie nudzić jedna stylistyka - odpowiada prozaicznie na pytanie dlaczego tak często muzycznie poszukuje.

Legenda trójmiejskiego hip-hopu, doskonały przed laty freestylowiec, a dla fanów po prostu Tomasin. Znany przede wszystkim z projektów pod nazwą DwaZera, czyli grupy wydawanej przed laty w warszawskiej wytwórni PROSTO. Spotkanie w studiu Radia Gdańsk ubarwił dziesiątkami anegdot. Jedna z nich wiąże się z niecodziennym pomysłem na zrealizowanie utworu. - Wszystko zaczęło się od znalezienia na ziemi kapsla od napoju owocowego i na tym kapslu było napisane "Cierpliwości". Wpadłem na pomysł, by uzbierać tyle kapsli, by napisać z nich tekst nie używając innych słów niż te znalezione pod kapslami. Zajęło mi to trzy lata - powiedział.

12802789 920897138005517 4556965849462839589 nFot. Facebook/Tomasin


Tomasin na naszej antenie uszczęśliwił także fanów nieaktywnej przez ostatnie lata grupy DwaZera. - Powiedziałeś "ex Dwa Zera", ale muszę uściślić. Przysiadamy z Rakiem i Wojakiem do nowej płyty jako DwaZera - zapowiedział prowadzącemu Tomasin, a my odsyłamy do podcastu, w którym szczegóły tej nowej płyty oraz przekrój całych 20 lat.