Radio Trendy

Prowadzi: 

11:10

niedziela,

09 grudnia 2018

Dla ciebie to impreza, a dla nich - najbardziej stresujący dzień w roku. Jak zapewnić pupilowi bezpieczeństwo w Sylwestra?

Mogłoby się wydawać, że do Sylwestra jeszcze jest trochę czasu. To prawda - mamy trzy tygodnie, żeby wybrać kreację, ustalić szczegóły imprezy ze znajomymi, ale także... przygotować naszego pupila na najbardziej stresujący dzień w roku. Jak zadbać o jego samopoczucie, kiedy za oknem huk petard?

- Warto zapewnić zwierzakowi kąt, w który będzie mógł się schować - mówi lekarz weterynarii z Gdańska Dominika Sontag-Patoka. Można też zapewnić pupilowi zabawkę, którą będzie mógł się zająć lub ulubiony przysmak. Jeśli jednak to nie pomoże, pozostaje medycyna. Rodzajów leków jest kilka - od ziołowych, po silne ludzkie preparaty. Ważne, aby każdy z nich podawać po konsultacji ze specjalistą.

Weterynarz podkreśla także, że za przygotowanie zwierzaka do Sylwestra nie można zabierać się na ostatnią chwilę, dlatego to ostatni moment, żeby o tym pomyśleć.Jak zaopiekować się naszym czworonożnym przyjacielem i jak zapewnić mu bezpieczeństwo? O to Dominikę Sontag-Patokę pytała Maria Anuszkiewicz.