Radio Trendy

Prowadzi:  quellio_cron

11:00

niedziela,

08 stycznia 2017

Makijaż w 2017 roku – naturalnie z podkreśleniem atutów urody

Ma być przede wszystkim naturalnie z podkreśleniem atutów urody. Choć w internecie nie brakuje zdjęć, które mogłyby sugerować, że w modzie są przerysowane brwi, sztuczne rzęsy i bardzo podkreślone usta. Nic bardziej mylnego.

Makijaż ma uwypuklić to, co najpiękniejsze, a nie zniekształcać to, co dała nam natura. Jaki make up jest w modzie w 2017 roku, pytamy wizażystkę Kasię “Kazikową” Łukasiewicz.

- Trendów na rok 2017 w makijażu jest bardzo wiele. Na pewno będzie kontynuacja matowych ust. Pomadki raczej w płynie – bardzo trwałe, które świetnie podkreślą usta I nie wysuszają ich. Są dużo trwalsze, bo mają skład, który zastyga na ustach. Modne są też podkreślone brwi, bo one nadają naszej twarzy symetrii. Oprócz tego strobing, czyli rozświetlanie i konturowanie twarzy. Ponadto, jeśli poruszamy się w kategorii karnawału, można również postawić na brokatowe smoky eyes – wyjaśnia Kasia Łukasiewicz.

CO ZE STUDNIÓWKĄ?

Przed nami czas studniówek. Jaki makijaż wybrać na wielki bal maturalny?

- Stawiałabym na elegancję i klasykę. To się sprawdzi zawsze. Studniówka to pierwszy poważny bal w życiu, więc warto wyglądać świeżo. Ładnie podkreślone oko, klasyczna czerwień na ustach – naprawdę nie trzeba wiele, by wyglądać pięknie – przekonuje wizażystka.

Ewelina Potocka pytała także Kasie Łukasiewicz, o to, w jaki sposób zadbać o skórę, jakie kosmetyki wybierać i czy tylko te z najwyższej półki zdają egzamin.


Ewelina Potocka/mmt