Radio Trendy

Prowadzi:  quellio_cron

12:00

niedziela,

18 grudnia 2016

Radio Trendy: jak przygotować dom na Boże Narodzenie?

Choinka, stroik, lampki, świecie zapachowe, kartki świąteczne... Boże Narodzenie to nie tylko czas duchowego przygotowania czy kulinarnego wariactwa, ale także okres, gdy nadzwyczaj intensywnie mówimy o tym, w jaki sposób wygląda nasze najbliższe otoczenie. Jak ubrać choinkę? Jak zrobić ładny stroik świąteczny?

- Bardzo cenię sobie choinki, które są odzwierciedleniem naszej historii rodzinnej czy emocji. Na mojej choince znajdziemy ciasteczka, pierniczki, ale i zabawki moich dzieci. Choinki, które ozdabiają bombki kupione jeszcze przez babcię czy prababcię mają ogromną wartość - mówi Sylwia Kowalczyk-Gajda, projektantka wnętrz i wzornictwa.

RODZINNE RELACJE WAŻNIEJSZE OD TRENDÓW

Jak się okazuje, coraz modniejsze są choinki kolorowe. W USA każdy chętny może udać się na plantację, gdzie wybiera choinkę, która potem opryskiwana jest kolorową farbą. Modne jest też układanie lampek tylko w dolnej części świątecznego drzewka.

- Trendy trendami, ale dla mnie najważniejsze są emocje, rodzinne relacje, wspólna praca nad dekoracjami. To daje ogromną satysfakcję - mówi Sylwia Kowalczyk-Gajda.

Na co zwrócić uwagę przygotowując dom do świąt Bożego Narodzenia? Czy kierować się trendami, a może szukać własnego stylu? O tym wszystkim w audycji Radio Trendy. Zaprasza Ewelina Potocka.

Posłuchaj audycji:


ep/mich