Radio Trendy

Prowadzi:  quellio_cron

12:00

niedziela,

11 grudnia 2016

Radio Trendy: Zapach to niewidzialny kod, czyli z wizytą w perfumerii GaliLu

Zapach to niewidzialny kod, trójwymiarowy, który zapamiętujemy na całe życie. Kojarzymy z nim ludzi, miejsca, sytuacje. Jak się okazuje, wizyta w perfumerii może być nie lada przeżyciem. Szczególnie, gdy trafimy na zapach, który z pozoru nie pachnie.
Perfumy, perfumiarze, pachnidła - o tym wszystkim Ewelina Potocka rozmawiała z Agnieszką Łukasik, współwłaścicielką perfumerii GaliLu w Gdańsku.

PACHNIE CZY NIE PACHNIE

- Ponadczasowym hitem są perfumy Molecule 01. To zapach złożony wyłącznie z Iso E Super i alkoholu. Mimo pozornej prostoty, jest jednym z najbardziej zaskakujących zapachów, jakie wyszły spod ludzkiej ręki. Pachnie, nie pachnie - oto jest pytanie - śmieje się Agnieszka Łukasik.

Wszystko zależy od nosa - jedni czują zapach natychmiast, inni w ogóle.

To jednak nie jedyny zaskakujący zapach w GaliLu. Znajdziemy tu też perfumy stworzone przez perkusistę The Prodigy Leo Crabtree, które przywołują jego podróże do dalekich, orientalnych krajów.

UWAGA NA PERFUMY POD CHOINKĄ

Ponieważ zbliżają się święta, wielu z nas zastanawia się nad zakupem ukochanej osobie perfum pod choinkę. - To jeden z najbardziej ryzykownych prezentów. Żaden opis osobowości, wyglądu i innych cech ukochanej osoby nie sprawi, że bezbłędnie trafimy z wyborem perfum. Po prostu to, co podoba się nam, rzadko kiedy podoba się osobie, którą chcemy obdarować - mówi Agnieszka Łukasik.

Radio Trendy to audycja, w której mówimy o tym, co modne w szafie, w domu i w mieście. Zapraszamy do wysłuchania audycji z perfumerii GaliLu.

Posłuchaj całej audycji:


ep/mich