Radio Trendy

Prowadzi:  quellio_cron

12:29

niedziela,

27 listopada 2016

Trycholog: "Włosy są papierkiem lakmusowym stanu naszego zdrowia"

Piękne włosy to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także oznaka naszego zdrowia. Okazuje się, że problemy z wypadającymi włosami, ich złą jakością i cierpiącą skórą głowy świadczą o tym, że w naszym organizmie może dziać się coś niepokojącego.
W audycji Radio Trendy mówimy o tym, co modne w szafie, w domu i w mieście, ale podejmujemy się też tematów, które są ważne dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Ewelina Potocka rozmawiała z właścicielem Kliniki Trychologicznej z Gdyni, który twierdzi, że według szacunków za 10 lat aż 90 proc. populacji krajów cywilizowanych będzie mieć problem ze skórą głowy. To, niestety, znak naszych czasów.

- Trychologia to dziedzina, która powstała z połączenia wielu nauk. Niekorzystne czynniki, z którymi się spotykamy na co dzień, kumulują się w naszym organizmie. "Wychodzą" właśnie przez skórę głowy i stan włosów. Trycholog to nie lekarz, a specjalista, który zajmuje się wyłącznie skórą głowy i włosami. Problemy z tym związane mają osoby w różnym wieku – nawet dzieci mają z tym kłopoty – mówi Wojciech Naczk.

Dlaczego i kiedy warto odwiedzić trychologa? Na czym polega taka wizyta? O tym wszystkim w audycji Radio Trendy. Zaprasza Ewelina Potocka.

Posłuchaj audycji: