Radio Trendy

Prowadzi:  quellio_cron

13:04

niedziela,

20 listopada 2016

Ładne, wygodne czy szybkie i niezawodne? Sprawdziliśmy, jakie samochody wybierają Polacy

- Samochód ma być ładny, wygodny i ma ładnie w nim pachnieć - mówi dziennikarz motoryzacyjny Rafał Jemielita. Jakimi kryteriami kierujemy się wybierając samochód? Jakie auta preferują kobiety, a jakie mężczyźni? Odpowiedzi szukamy w audycji Radio Trendy.

Radio Trendy to lifestyle'owa audycja Radia Gdańsk, w której mówimy o tym, co modne w szafie, w domu i na ulicy.
Tym razem Ewelina Potocka zmierzyła się z tematem wyboru samochodów. Na co zwracamy uwagę wybierając auto?

- Wybieramy samochody oczami. Nie musi być mocny, musi być np. kolorowy. Kilka lat temu wróciła moda na kolor biały. Piętnaście lat temu ta barwa kojarzyła się z przedstawicielami handlowymi, to były najtańsze auta, tzw. lodówki. Oczywiście z czasem negatywne postrzeganie koloru białego zmieniło się. "Nowa" moda z USA przyszła do Dubaju i do Europy. Stąd wiele samochodów w nazwie kolorów ma "Dubai White". To się przyjęło też na polskich ulicach. Polacy pod względem kolorów są konserwatystami. Brakuje pomarańczowych, seledynowych kolorowych samochodów. Mamy auta białe, szare, grafitowe, czarne bądź srebrne. Pod tym względem jesteśmy nudziarzami – wyjaśnia Rafał Jemielita, dziennikarz magazynu "Playboy", redaktor naczelny Autostuff.pl i dziennikarz TVN Turbo.

PRZY WYBORZE SAMOCHODU KOBIETY SĄ BARDZIEJ ROZWAŻNE

Bartosz Gondek, dziennikarz motoryzacyjny, podkreśla, że kobiety są bardziej rozważne, jeśli chodzi o wybór samochodu.

- Kobiety zarówno wybierają w miarę nowe, sprawdzone, dające pewność auta, które sprawią, że nie staną one gdzieś na krajowej "7" w środku nocy i nie pojawi się dym spod maski. Na drugim końcu tej szali są też panie, które na widok mini, smarta czy twizy szaleją kompletnie. Coraz więcej dam wsiada w samochody klasyczne, np. w sportowe dwuosobowe cabrio. Kobiety nie lubią niesprawdzonych i nieładnych aut, są pod tym względem bardziej dookreślone niż mężczyźni.

Jakie samochody zatem wybierają panowie? Dlaczego podczas wyboru samochodu należy patrzeć na moment obrotowy, a nie na moc silnika? Wreszcie, jak to jest z kolorami? Czy mamy odwagę, by wybierać kolorowe auta?

O tym wszystkim w audycji Radio Trendy. Zaprasza Ewelina Potocka.

 

Posłuchaj audycji:


Ewelina Potocka/hb