Radio Trendy

Prowadzi:  quellio_cron

12:13

niedziela,

23 października 2016

Jak mądrze kupować ubrania? Odpowiadają stylistka i blogerka

Jak kupować, by były to mądre zakupy? Czy galerie handlowe to najlepsze rozwiązanie? Jakie skarby można odnaleźć w second handach? Zakupy - to temat ostatniej audycji Radio Trendy, prowadzonej przez Ewelinę Potocką.
22 października otwarto w Gdańsku Galerię Metropolia, a Centrum Riviera świętowało trzecie urodziny.

- Galerie handlowe zawsze będą miały klientów i dobrze, że powstają kolejne - mówi Dorota Florek, stylistka osobista. - Czekam jednak na rozwój butików, bo marzy mi się, byśmy miały ciekawe deptaki handlowe z ofertą inną niż w galeriach. To zmienia podejście do zakupów. W takich butikach mamy asortyment dobrze dobrany do klientów. Można zamówić coś dla siebie, porozmawiać ze sprzedawcą, który doradzi - dodaje.

Jestem osobą, która nie podejmuje pochopnych decyzji i kiedy coś mi się spodoba idę do domu i najpierw zastanawiam się czy z tego skorzystam, czy będzie to pasować do mojej garderoby. To kwestia wyuczenia. Wolę zwracać uwagę na to, co mam już w szafie i po prostu nie tracić pieniędzy - opowiada Emilia Błaszczyk, blogerka i autorka bloga emilyimagination.pl.

A jakie są sposoby na dobre zakupy?

- Jesteśmy w sklepie, coś nam się podoba. Jednak odpuszczamy i nie kupujemy, ale gdzieś tam w głowie ciągle pozostaje myśl o tej wyjątkowej rzeczy. Okazuje się jednak, że nie ma potem okazji, by do tego wrócić. Swoje klientki namawiam, by gdy coś im się podoba, po prostu to kupiły. Jednocześnie proszę o zostawienie metki. Rzecz można wziąć do domu, na spokojnie zmierzyć, dobrać do części garderoby i ewentualnie zwrócić - mówi Dorota Florek.

W audycji Radio Trendy zdradziłyśmy też, jak kupować w second handach i dlaczego - według niektórych - mają przewagę nad innymi sklepami. Jak znaleźć w nich perełki, które sprawią, że cała stylizacja będzie oryginalna?