Radio Trendy

Prowadzi:  Ewelina Potocka

12:00

niedziela,

21 listopada 2021

Centrum Designu w Gdyni obchodzi dziesiąte urodziny. Na gości czeka wystawa oraz dyskusje, warsztaty i inne atrakcje

"Niech żyje design!" - tak brzmi tytuł wystawy z okazji dziesiątych urodzin PPNT Gdynia | Centrum Designu, która zostanie otwarta 25 listopada. - Chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest design - mówią autorki ekspozycji.

Projektantki są świadome niejednoznaczności pojęcia, któremu poświęcona jest ich wystawa.
 
- Design to niesamowicie pojemny termin, a każda z przestrzeni na wystawie to jego inna definicja. Design to ładne rzeczy, funkcjonalność czy rozwiązywanie problemów? Wszystkie odpowiedzi są poprawne, a udowodnimy to na wystawie. Nie zabraknie tam też miejsca, w którym każdy będzie mógł skonfrontować wiedzę z praktyką. Sala warsztatowa pozwoli zapoznać się z tym, jak wygląda proces projektowy. Będzie również szansa, aby pogłębić wiedzę w naszej czytelni. A ponadto - przestrzeń dla wszystkich, którzy będą potrzebować chwili wytchnienia - czytamy na stronie PPNT Gdynia | Centrum Designu. 
 
Więcej o dziesiątych urodzinach tej instytucji opowiedziały w audycji "Radio Trendy" Ewa Chudecka, kierowniczka PPNT Gdynia | Centrum Designu oraz Martyna Błaszczyk, kuratorka wystawy.

 

 

Ewelina Potocka/MarWer