Ptasie Radio Gdańsk

Prowadzi: 

14:20

poniedziałek,

23 stycznia 2017

Ptasia wycieczka, park, babeczka i cyraneczka

Ptasie Radio Gdańsk jest już na antenie dwa lata. Z okazji jubileuszu zaprosiliśmy słuchaczy na wycieczkę do Parku w Oliwie. Były słodkie niespodzianki, babeczki z napisem "PTASIE RADIO - 2 LATA" oraz Ptasie Mleczko i to co oczywiście najważniejsze, opowieści o ptakach i nie tylko.
Wycieczka trochę ptasia, a trochę towarzyska dlatego rozrzut tematów dość spory. Znane z rewelacyjnych ptasich zdjęć Irena Antyga i Małgorzata Spierzak mówiły o karmieniu ptaków z ręki. Magdalena Małgowska dodała informacje o mało płochliwej parkowej myszy i wiewiórkach. Marcin Wilga dzielił się anegdotami o sowach które zdobią budynek Politechniki Gdańskiej, a Mirosława i Mirosław Wantoch-Rekowscy intrygowali opowieściami o zimowych jadalnych grzybach, które można znaleźć w Oliwie. Do tego jeszcze Mateusz Ciąpała intrygował tym, że rysuje ptaki, gdy inni najczęściej je fotografują.

cyraneczka fot Magda Lipka
Do pełnego kompletu dorzucamy zdjęcie cyraneczki z Parku Oliwskiego przysłane przez Magdę Lipka. Fotografia została zrobiona w 2013 roku.

Odwiedziliśmy Park, byliśmy na cmentarzu w Oliwie i nad Młyńskim Stawem, a wycieczkę zakończyliśmy nagraniem audycji o cyraneczkach. Najmniejsze nasze kaczki były tak naprawdę pretekstem do oceny "kaczkomatów", automatów z karmą dla ptaków, które stanęły w Oliwie.

cyraneczki fo Małgorzata Spierzak
Na zakończenie relacji jeszcze jedno zdjęcie cyraneczek przysłane przez Małgorzatę Spierzak. Tak niewiarygodnie egzotycznie wyglądają ptaki ze Stwawu Młyńskiego w Oliwie.
Zobacz Galerię