Ptasie Radio Gdańsk

Prowadzi: 

21:17

poniedziałek,

02 stycznia 2017

Śladami ptaka zjadającego pióra. Jeszcze jedna wycieczka nad staw przy Grunwaldzkiej w Oliwie

Nowy Rok rozpoczęliśmy od trudnej zagadki. Tylko jednej osobie udało się smsowo przysłać poprawną odpowiedź, że mowa będzie o perkozku. Nazwa tego ptaka i sam perkozek jest rzeczywiście mało znany. 

Parę perkozków spotkaliśmy na Młyńskim Stawie przy Grunwaldzkiej w Oliwie. To rzadkość, twierdzi Piotr Kamont, perkozki raczej wolą tereny wiejskie i unikają miejskiego zgiełku. Ewelina i Piotr opowiadają o ciekawym życiu tych niepozornych ptaków. Perkozki, choć głównie żywią się rybami, to jedzą też pióra. Prawdopodobnie, żeby ochronić ścianki żołądka przed skaleczeniem ośćmi.

Posłuchaj audycji o perkozkach:


logo ptaki i wfośKto rano wstaje temu ptak nadaje :) To podobnie jak Radio Gdańsk. Jesteśmy na pTAK i pod takim hasłem emitujemy na naszej antenie ptasie audycje. Można ich słuchać w każdy poniedziałek po godzinie 14.00. O ptakach opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu: Ewelina Sobańska e-sob@wp.pl Piotr Kamont piotr.kamont@ptakipolskie.pl Włodzimierz Raszkiewicz w.raszkiewicz@radiogdansk.pl Programy powstają we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Włodzimierz Raszkiewicz