Ptasie Radio Gdańsk

Prowadzi: 

15:16

poniedziałek,

05 grudnia 2016

W Górkach Zachodnich pływa, edredon się nazywa

Edredony to ptaki, których puch jest uważany za najdelikatniejszy i najcieplejszy, a tym samym najcenniejszy na świecie. Kołdra z puchem edredonów może kosztować nawet 100 tysięcy złotych. Pierze pozyskuje się z dziesiątek gniazd, bo każde dostarcza 28-35 g. Kaczki wyściełają gniazdo i okrywają jajka właśnie taką ilością puchu. Zbieracze puchu odwiedzają gniazda po okresie lęgowym.
Edredony to morskie kaczki odbywające lęgi na skalistych wybrzeżach zimnej północy. Do Polski przylatują na zimę. Jesteśmy dla nich ciepłym krajem. Żeby je zobaczyć najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt optyczny, lornetkę lub lunetę. Edredony to ptaki przebywające u nas na otwartym morzu. My przyglądaliśmy się edredonom w Górkach Zachodnich.

Posłuchaj audycji:


Edredony oglądamy w Górkach Zachodnich

Na oglądanie edredonów wybraliśmy się do Górek Zachodnich.

edredony fot Natalia Kamont


Zdjęcie edredonów zrobione w Rejkiawiku przez, jak mówi Piotr, najlepszą z żon, czyli Natalię Kamont :)

logo ptaki i wfośKto rano wstaje temu ptak nadaje :) To podobnie jak Radio Gdańsk. Jesteśmy na pTAK i pod takim hasłem emitujemy na naszej antenie ptasie audycje. Można ich słuchać w każdy poniedziałek po godzinie 14.00. O ptakach opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Programy powstają we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu: Ewelina Sobańska e-sob@wp.pl Piotr Kamont piotr.kamont@ptakipolskie.pl Włodzimierz Raszkiewicz w.raszkiewicz@radiogdansk.pl

Włodzimierz Raszkiewicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.