Ptasie Radio Gdańsk

Prowadzi: 

14:55

poniedziałek,

03 października 2016

Gęś zbożowa pojedynczo nie jest płochliwa. W stadzie to co innego

O przelotach ptaków i gęsi zbożowej rozmawiamy w kolejnym odcinku Ptasiego Radia Gdańsk. Zachęcamy do obserwacji ptaków w locie, ale przede wszystkim w czasie odpoczynku. W programie można usłyszeć między innymi o tym, że pojedyncze osobniki nie uciekają przed ludźmi. W stadzie odwrotnie, gęsi są bardzo czujne i wystawiają nawet specjalną straż.
 Jesień to czas ptasich migracji. Nad naszymi głowami przelatują między innymi stada gęsi. Gęsi zbożowe odbywają lęgi na terenach tajgi i tundry, zimą szukają miejsc gdzie jest zielenina do poskubania.


UWAGA WYCIECZKA Z EKIPĄ PTASIEGO RADIA. Zapraszamy na kolejną wycieczkę z Ptasim Radiem Gdańsk. Eskapadę poprowadzi Piotr Kamont. Odwiedzimy jego ulubione miejsce Zielone Łąki w Górkach Zachodnich. Oczywiście będzie też Ewelina i Włodek. Spotykamy się w niedzielę 23 października przy pętli autobusowej linii 111 w Górkach Zachodnich o godzinie 9.15. Na miejsce można dojechać autobusem 111 odjeżdżającym sprzed Dworca Głównego PKP w Gdańsku o godzinie 8:44. Będziemy czekali na przyjazd tego autobusu do Górek. Wycieczka potrwa około 2 godzin, a Piotr radzi zabrać z sobą kalosze bo będziemy chodzi po podmokłym terenie.

logo ptaki i wfośKto rano wstaje temu ptak nadaje :) To podobnie jak Radio Gdańsk. Jesteśmy na pTAK i pod takim hasłem emitujemy na naszej antenie ptasie audycje. Można ich słuchać w każdy poniedziałek po godzinie 14.00. O ptakach opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu: Ewelina Sobańska e-sob@wp.pl Piotr Kamont piotr.kamont@ptakipolskie.pl Włodzimierz Raszkiewicz w.raszkiewicz@radiogdansk.pl Programy powstają we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.