Ptasie Radio Gdańsk

Prowadzi: 

13:10

poniedziałek,

25 listopada 2019

Powtarzamy, przypominamy, prosimy! Nie karmcie łabędzi chlebem

Tematem kolejnej audycji są łabędzie. Trzeba wciąż powtarzać, żeby nie karmić tych ptaków chlebem. Ta zasada jest powszechnie i znana i równie powszechnie łamana. W audycji rozmawiamy o dokarmianiu tych ptaków, ale znajdziecie też ciekawostki związane z łabędziami. Czy wiecie, że nie wszystkie młode łabędzie rodzą się brązowo-szare, jak to znane z bajki - brzydkie kaczątko. Jest też odmiana nazywana polską, której ptaki są białe od razu po wykluciu.

łabędź w ostoi
Nie tylko chleb szkodzi łabędziom. Te zdjęcia przedstawiają historię ptaka, który był leczony w Ostoi. Przyczyną poważnego zabiegu był przypadkowo połknięty wędkarski haczyk. Dośc często zerwane i zaplątane w trzcinach zestawy do łowienia ryb są połykane przez żerujące ptaki. FotOstoja

  W Ptasim Radio Gdańsk opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Audycji można słuchać w poniedziałki po godzinie 13.00. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu:
Ewelina Sobańska e-sob@wp.pl
Piotr Kamont piotr.kamont@ptakipolskie.pl
Włodzimierz Raszkiewicz  w.raszkiewicz@radiogdansk.plWłodzimierz Raszkiewicz