Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

25 kwietnia 2017

Lekarz weterynarii musi umieć wszystko. "To kardiolog, internista i ortopeda w jednym"

- Lekarz weterynarii musi mieć ogromną wiedzę i być bardzo wszechstronny. Jest on internistą, położnikiem, kardiologiem, neurologiem, stomatologiem, chirurgiem, ortopedą i specjalistą od tkanek miękkich. Po prostu wszystkim - mówiła Agnieszka Kępka.

Sędzia kynologiczny i behawiorystka przypominała, jak ważna jest dobra opieka specjalistyczna. - Do tego wszystkiego jeszcze musi obsługiwać urządzenia usg, echo serca, robić badania krwi, moczu, odczytywać je. W jednym człowieku kombajn umiejętności lekarskich - podkreślała.

Odniosła się też do sprawy z Kościerzyny. Chodzi o psa, który został potrącony przez samochód. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami twierdzi, że cierpiące zwierzę przez ponad 30 godzin było przetrzymywane w siedzibie straży miejskiej w Kościerzynie. Gdy ostatecznie trafiło do weterynarza, amputowano mu łapę. - Pomaganie poszkodowanym zwierzakom powinno tkwić w naszych sercach i umysłach. Każdy potrącony, czy to człowiek czy jakikolwiek inny gatunek - cierpi. Czy są na to przepisy czy nie - mamy obowiązek się zatrzymać i natychmiast udzielić pomocy - podkreślała Agnieszka Kępka.

mar