Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

18 kwietnia 2017

Pies z otwartą raną 30 godzin spędził w piwnicy. Strażnicy miejscy z Kościerzyny zamiast pomóc, zamieścili ogłoszenie

Straż Miejska z Kościerzyny znalazła psa z otwartym złamaniem, które wymagało natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Zamiast tego, zwierzę zostało zamknięte na 30 godzin w piwnicy. Łapkę trzeba było amputować. - To jest znęcanie się - skomentowała w Radiu Gdańsk behawiorystka Agnieszka Kępka.

Straż Miejska w Kościerzynie znalazła rannego psa i nie udzieliła mu pomocy. Zwierzę zostało zamknięte na 30 godzin w piwnicy. W internecie zamieszczono jedynie informację, że ranny pies czeka na właściciela w siedzibie straży. Dopiero kolejnego dnia poinformowana została fundacja "Pies Szuka Domu", która zabrała psa do weterynarza.

Niestety okazało się, że zwierzę ma otwarte złamanie i musi przejść amputację łapy. Czy straż miejska nie wie, że nieudzielenie pomocy to także forma znęcania się nad zwierzęciem? - pytała  w audycji Psie Porady Hanna Wilczyńska-Toczko.

rannypies

fot. Fundacja Pies Szuka Domu


JEST GDZIEŚ CZŁOWIECZEŃSTWO

- To jest znęcanie się, ale pomijając wszystkie przepisy, jest gdzieś człowieczeństwo. Nie sądzę, żeby wśród Straży Miejskiej w Kościerzynie, nie było kogoś, kto ma psa, kota, czy inne zwierzę. Na pewno nie chciałby widzieć swojego zwierzęcia ze zmiażdżoną łapą przez trzydzieści godzin w piwnicy - skomentowała behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny Agnieszka Kępka. Dodatkowo ekspertka wyraziła nadzieję, że fundacja znajdzie nowy dom dla poszkodowanego psa, a straż miejska poniesie konsekwencje swojego postępowania.

Towarzystwo Ochrony Zwierząt zapowiedziało już, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

rannypies2

fot. Fundacja Pies Szuka Domu