Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

11 kwietnia 2017

Świąteczny spacer to świetny moment, by pies uczył się i miał z tego przyjemność

Czas świąt to dobry czas, by wdrażać to, czego nauczyliśmy psy. Spacer to świetny moment, by na przykład poćwiczyć komendy. Ale nie można zapominać o przyjemnościach.

O zbliżającej się Wielkanocy i jej wpływie na nasze zwierzęta w audycji Psie porady w Radiu Gdańsk mówiła Agnieszka Kępka - behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny. Rozmawiała z nią Hanna Wilczyńska-Toczko.


W święta wychodząc z psem na spacer warto pamiętać, że dla niego to też ma być przyjemność. - Psy, które chodzą do szkoły, mogą w tym czasie ćwiczyć różne komendy - zwroty, w lewo, w prawo, noga itd. Inne psy mogą uczyć się chodzić na smyczy w różnych tempach. Spacer powinien składać się z pracy oraz zabawy, gdy pies usłyszy komendę zwalniającą - proponowała ekspertka.

Agnieszka Kępka nie zapomniała również o garści porad dla posiadaczy kotów. - Wielkanoc to czas, gdy przyjeżdżają do nas goście. Pamiętajmy, że mamy kota, który sobie ceni swoje miejsce w naszym domu. Jeśli przyjedzie ciocia Zosia z dwójką dzieci, które będą tego kota męczyć, to nie musimy się na to godzić. Kotu się należy święty spokój i to nie tylko w święta. Nie powinno mu się przeszkadzać w drzemce, to nie zabawka. A jeśli chcecie iść do znajomych, to nie martwcie się, że zostawicie kota samego w domu - on będzie z tego powodu bardzo szczęśliwy - mówiła Agnieszka Kępka i apelowała, by nie karmić kotów nadpsutymi resztkami. - Jeśli dla nas się nie nadaje, to tym bardziej nie nadaje się dla kotów i psów.

 

mili