Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

28 marca 2017

Dobry aktor i mądry pies. Oto owczarek niemiecki

Pies niezwykle inteligentny, często niestety wykorzystywany przez człowieka do niewłaściwych celów. Świetny aktor i przyjaciel. Oto owczarek niemiecki.
Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny i behawiorystka, podkreślała, że mimo wielu określeń owczarek niemiecki jest jeden i ma jedną nazwę. - Nawet Międzynarodowa Federacja Kynologiczna, która systematyzuje psy, nadała im tylko jeden numer - 166.

INTELIGENCJA NIE ZAWSZE DOBRZE WYKORZYSTANA

Pod koniec XIX wieku wyhodowano prawdziwego owczarka niemieckiego i był to pies stworzony do pracy jako pies policyjny, użytkowy pod każdym względem, oraz pasterz bydła. Później owczarki niemieckie były używane w wielu służbach. - Niektórzy ich nienawidzą, bo pracowały w obozach. Ale to nie była ich wina. To była "zasługa" opanowania ich genialnej inteligencji przez przewodników. Psy doskonale się porozumiewały spojrzeniem - tłumaczyła specjalistka.

ŚWIETNI AKTORZY

Wyjaśniała również, że owczarki niemieckie grające w serialach zawsze mają dublerów. - Dzisiaj mamy serial "Komisarz Alex". Od razu mówię - tam gra kilkanaście psów i suk tej razy. Zawsze patrzę na psa i jego oczy i widzę, czy to ten, który grał w poprzednim odcinku, czy inny. Co ciekawe, odgłosy, które wydaje filmowy pies, są "produkowane" przez człowieka - tłumaczyła behawiorystka.

mar