Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

21 lutego 2017

Pies na receptę, czyli dlaczego nie powinniśmy kupować zwierzaka jak lekarstwo?

Spacer dla człowieka i dla psa to mogą być dwie zupełnie różne rzeczy. Nam często wystarcza pół godzinki, podczas gdy zwierzaki potrzebują o wiele więcej czasu... Dlatego nie wolno kupować zwierzaka tylko po to, żeby "wyciągnął nas z domu".
Mówi się, że jeżeli mamy choroby krążenia, choroby serca czy stawów lub jesteśmy osobami, które nie wychodzą na spacery, dobrze jest kupić psa.

PSI SPACER TO WIĘCEJ NIŻ PÓŁ GODZINY

- Psa bierzemy tylko wtedy, kiedy bardzo go chcemy i mamy dla niego czas - podkreślała Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny i behawiorystka.

- Spacery, jeśli mamy chore serce, są konieczne. Ale zazwyczaj to jest 15-20 minut i wracamy. Lekarz nie każe nam chodzić, tak jak się powinno z psem, siedem kilometrów - mówiła.

TO NIE ZABAWKA

Dzieciom także nie powinno się kupować psa ze względu na zdrowie. - To nie jest lekarstwo, ani żadna zabawka. Posiadanie psa jest wielką odpowiedzialnością. Apeluję do lekarzy: Nie zalecajcie ludziom psa jako lekarstwa albo sposobu na to, żeby chodził. Ani po to, żeby dziecko miało się kim pobawić - prosiła specjalistka. 

Podkreślała także, że wiele osób jako argument, że pies "ma się gdzie wybiegać" podaje ogród. - Proszę państwa, ogród to jest większa klatka. Jak pies jest zdrowy, nieważne jakiej rasy i wzrostu, ten spacer to jest minimum kilometrów - zaznaczała.


mar