Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

14 lutego 2017

Zauważyłeś u swojego pupila te objawy? To może być groźna choroba

Twój kot się ciągle chowa, nie chce jeść i jest osowiały? To może być objaw choroby. Jak radzić sobie z zapaleniem dziąseł, opowiadała Agnieszka Kępka, sędzia międzynarodowy i behawiorystka.
Do naszej specjalistki napisała jedna ze słuchaczek. Jej kot był smutny, nie jadł, chociaż się załatwiał i chował się po kątach. Właścicielka myślała, że to efekt wcześniejszych przeżyć, bo zwierzę było schroniska. Jednak Agnieszkę Kępkę tknęło, kiedy przeczytała, że kot, kiedy został złapany, dosłownie "wtulił się" w swoją panią.

BEZ LEKARZA SIĘ NIE OBEJDZIE

Jeśli zaobserwujemy powyższe objawy, koniecznie trzeba iść do lekarza. - Okazało się, że kot miał duży stan zapalny gardła i krtani oraz dziąseł. Jeśli trafimy na dobrego lekarza, po kilku godzinach od podania odpowiedniego antybiotyku kot wraca do siebie na naszych oczach - mówiła behawiorystka.

Zapalenie dziąseł na różne odmiany i różne oznaki. Jeżeli lekarz weterynarii zasugeruje, że zamiast podawania antybiotyku lepiej usunąć zęby - trzeba to zrobić. - Od czasu, kiedy nasz Tosio ma usunięte zęby, jest najszczęśliwszym kotem na świecie. Nie ma się co obawiać. Gdyby brał antybiotyki, miałby zęby, ale nie miałby wątroby, trzustki i nerek - dodała.

mar