Psie porady w RG

Prowadzi: 

11:05

wtorek,

07 lutego 2017

Lagotto romagnolo. "To wyjątkowo lojalna rasa psów"

- To prze-inteligentna, wyjątkowo lojalna rasa. Te psy żyją nawet 17 lat! - mówiła Agnieszka Kępka o psach rasy lagotto romagnolo.

Lagotto romagnolo to rzadka rasa psów bardzo spokojnych i inteligentnych. Jak mówi Agnieszka Kępka pomimo swojej inteligencji nie jest to rasa szczególnie modna wśród właścicieli psów. Jej przedstawiciele żyją nawet 17 lat! - To nie jest pies duży, nie jest miniaturką. Mówią o nim, że ma "poręczną" wielkość. Jeżeli jest traktowany normalnie, nie ulegamy reklamom, żywimy go fajnie, pracujemy z nim to te kilkanaście lat jest niczym nie wyjęte.

WYJĄTKOWA LOJALNOŚĆ

Co jeszcze cechuje tę rasę? - Jest bardzo lojalny wobec własnej rodziny. Bystry, towarzyski, bardzo aktywny - chwali Agnieszka Kępka. - On będzie robił to co my chcemy. Jest prze-inteligentny, ale trzeba to uszanować. Jest bardzo chętny do pracy. Możemy mu na co dzień dawać mnóstwo zajęć, z których będzie bardzo szczęśliwy.

Lagotto romagnolo nigdy nie linieje (co jest dobrą informacją dla alergików), choć czasami warto podciąć jego sierść. - Dwa razy w roku zupełnie wystarczy. Psa trzeba od samego początku przyzwyczajać do zabiegów pielęgnacyjnych - mówi Agnieszka Kępka. Dodaje, że jest przeciwna zostawiania psów przez właścicieli w psich salonach fryzjerskich. - Wiem, że państwo to robicie dla wygody, ale pomyślcie sobie co pies wtedy myśli? On jest w obcym miejscu, przy obcych ludziach. Pamiętajcie o tym.

W audycji gościła również Agata Kos, właścicielka sznaucerki Fredzi, która wygrała nasz konkurs na Najsympatyczniejszego Zwierzaka Pomorza.
mro