Psie porady w RG

Prowadzi:  quellio_cron

11:05

wtorek,

03 stycznia 2017

Niezwykle popularna rasa, którą bardzo często widzimy... w reklamach. "Te mądre oczy mogą załatwić wszystko"

Wszyscy pamiętamy boom na golden retrievery. Każdy chciał mieć takiego psa. Jakie są naprawdę? Na to pytanie odpowiedziała Agnieszka Kępka.

Behawiorystka i międzynarodowy sędzia kynologiczny tradycyjnie wzięła udział w audycji Psie Porady. Rozmawiała z nią Hanna Wilczyńska-Toczko.

SPOJRZENIE, KTÓRYM MOŻNA WSZYSTKO ZAŁATWIĆ

 


Golden retriever powinien mieć wielkość ok. 61 cm w kłębie. Masa zdrowego osobnika sięga mniej więcej 37 kilogramów. - Jego umieszczenie natomiast musi być złote, kremowe, ale nigdy nie czerwone. Coraz więcej jest też białych golden retrieverów, które są traktowane jak wszystkie inne rasowe odmiany - dodała Agnieszka Kępka.

Ten gatunek urzekł wielu miłośników psów. Według behawiorystki to zasługa przede wszystkim pięknej szaty i "tym spojrzeniem, które wszystko może załatwić". - To powinien być pies rodzinny, spokojny i opanowany. Co prawda nie zawsze są spokojne, ale każdy młody pies jest żywy. Opanowanie przychodzi z wiek. Golden retrievery nie cierpią nudy, potrzebują ruchu, pracy i zabawy. Mogą być przewodnikami niewidomych i brać udział w różnych zawodach. Warto też je wysłać na podstawowe kursy z posłuszeństwa - opisywała Agnieszka Kępka.

PRZYJACIEL DZIECI


Agnieszka Kępka zwracała też uwagę na bardzo ważną kwestię, czyli podejście psa do dzieci. - Jest dla nich wspaniałym przyjacielem dzieci i muszę to powiedzieć - jest znacznie rozważniejszy niż labrador. Golden retriever potrafi bawić się z dziećmi z wyczuciem. Nawet jeśli dorośnie i idzie z małym dzieckiem, to nie ciągnie smyczy, bo uważa, że honor mu na to nie pozwala - tłumaczyła ekspertka.

 

Posłuchaj audycji:

 

mili