Psie porady w RG

Prowadzi:  quellio_cron

11:05

wtorek,

11 października 2016

Pudel jako łącznik wojenny? "Genialny instynkt"

Pudel psem sanitarnym i łącznikiem służącym na II wojnie światowej. Tę i inne ciekawostki na temat pudli zdradziła behawiorystka Agnieszka Kępka.

Rozmowę prowadziła Hanna Wilczyńska-Toczko.

W czasie wojny pudel był niezastąpionym doskonałym psem sanitarnym, przenoszącym również meldunki jako łącznik. - Ich instynkt był genialny. Współpracowały nie z owczarkami niemieckimi, a z erdelterierami. Pudel nie nastrajał do odstrzelenia jak owczarek niemiecki. Jego praca z erdelterierem była genialna, bo dwie inteligencje się uzupełniały.

PUDEL NIE MOŻE BYĆ SAMOTNY

Agnieszka Kępka powiedziała słuchaczom co jest największą wadą pudli - to nienawiść do samotności. Behawiorystka sugerowała jak sobie z tym radzić. - Zostawianie go samego na 10-12 godzin odpada. Naukę zostawania trzeba zacząć już od pierwszego dnia, w którym przywozimy go do domu. Wtedy ta wada się niweluje.

APEL O POMOC KOCIAKOM

W audycji nie brakowało też smutnych informacji. Pomorski Koci Dom Tymczasowy z braku pieniędzy musi zawiesić działalność. Agnieszka Kępka zachęcała do wsparcia Domu, który nie ma pieniędzy m.in. na opłacenie leczenia swoich podopiecznych oraz do adopcji kotów.Rafał Mrowicki